loader

Blog

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Uluslararası Konsorsiyum Anlaşması ile Medikal Tekstil’e Giriş
10 Haziran, 2020

Uluslararası Konsorsiyum Anlaşması ile Medikal Tekstil’e Giriş

TDU Savunma Sistemleri A.S.; bir yandan rasel örme teknolojisi ile gelistirdigi teknik tekstil ürünlerini savunma sanayiinin hizmetine sunarken, bir yandan da teknik kabiliyetlerini yeni pazarlarda inovatif ürünlere dönüstürmek için çalismalara devam ediyor.

Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi ortakligi ile uluslararasi Ar-Ge fonlarina proje basvurulari hazirlayan TDU Savunma, 2019’den bu yana Romanya’nin önde gelen saglik sektörü teknoloji gelistiricileri ile birlikte medikal teknik tekstiller gelistirilmesine yönelik bir uluslararasi Ar-Ge projesi olan PARITEX Projesi’ni yürütüyor.

Bu yenilikçi konsorsiyumda; Romanya’nin en büyük enstitülerinden The National Research & Development Institute for Textiles and Leather (INCDTP) ve yenilikçi saglik girisimlerinden SC SANIMED International Impex SRL (SANIMED) de partnerleri olarak yer almaktadir.

PARITEX projesi kapsaminda; INCDTP tarafindan gelistirilecek yenilikçi emilir veya kismen emilir yapidaki hibrit hammaddelerin, SANIMED tarafindan elektro çekim yöntemi ile nano elyaf haline getirilmesi ile olusturulacak olan aktif yüzeyler, TDU Savunma tarafindan gelistirilecek olan sentetik mes yapilari ile birlestirilerek kasik fitigi tedavisinde kullanilabilecek yenilikçi kompozit mes yapilari elde edilecektir.

Avrupa Komisyonu tarafindan olusturulmus MANUNET Programi altinda fonlanmaya hak kazanan PARITEX Projesi’nin, 24 ay sürerek 2020 yili sonunda tamamlanmasi beklenmektedir.

 

En Son Bloglar

Hava Pompası
17 Mart 2020, Salı